Těžký víkend se Slovankou a Jičínem

Těžký víkend pro U14

13.03.2017 15:51
Těžký víkend pro kategorii U14     O víkendu 11.-12.3. zajíždělo družstvo U14 na palubovky soupeřů Slovanky a Jičína. Čekaly nás velmi těžké zápasy a hlavně sbírání dalších zkušeností v extraligové nástavbě soutěže.   V sobotu jsme vyrazili směr Sadská, kde hraje družstvo Slovanky...

Dvojička s Chomutovem

Dvojička s Chomutovem dopadla podle papírových předpokladů

28.02.2017 20:13
Dvojička s Chomutovem dopadla podle papírových předpokladů   O víkendu nás čekal těžký soupeř v podobě družstva Levhartic z Chomutova. V sobotu u soupeře, v neděli doma v Kožlanech. Dva těžké zápasy proběhly, asi více méně podle očekávání. Chomutov nastoupil v plné síle a celkem jasně nás...

" Ptačí " víkend pro nás za dobře

Dokud rozhodčí nezapíská konec….. aneb žádný zápas není ztracený :)

29.01.2017 17:50
Dokud rozhodčí nezapíská konec….. aneb žádný zápas není ztracený :)     O víkendu čekaly družstvo U14 další zkoušky v extralize. V Kožlanech jsme přivítali v sobotu Sojky Pelhřimov a v neděli Strakonice. Na konci víkendu nás čekala velikááááá euforie, ale pěkně postupně, jak šel...

První extraligové zápasy

První extraligové zápasy a první srážka s realitou

16.01.2017 13:15
První extraligové zápasy a první srážka s realitou :)   O tomto víkendu čekalo družstvo U14 první představení v extraligové části sezony. V Kožlanech jsme přivítali v sobotu tým BK Jičín. Doufali jsme, že si zahrajeme pohledný basket a budeme vyrovnaným soupeřem. Ze začátku zápasu to tak i...

Vánoční turnaj

Vánoční turnaj Plzeň

02.01.2017 21:51

Výsledky

Prohra ve Strakonicích - o našem postupu rozhodnou jiní

03.12.2016 22:00

BK Strakonice vs DBaK 74 : 47 (15 : 12 / 40 : 20 / 55 : 30)

   Sice krasně slunečné, ale promrzlé počasí jakoby se podepsalo na našem výykonu. Ani ne tak výkonu jako schopnosti dat koš. Příležitostí bylo mnoho, ale koš domácích byl snad zakletý.

   Dnešní zápas nám ukázal slabiny VŠECHNY - při driblingu s očima na míči prostě nelze přejít zdvojování obrany a místo lehkého koše po dobré přihrávce se utápíme v těžké rozehrávce a nesmyslných přihrávkách často do rukou soupeře. Se stejným problémem se potýkáme i v rychlém protiútoku, v přesilové situaci si prostě nedokážeme přihrát resp. přihrajeme pozdě. Mnoho chyb bylo v naší obraně - nedokázali jsme si pomoci. Strakonickým hráčkám stačilo přehrát svojí obránkyni a cesta do koše byla otevřená - mnohokrát dokonce odstoupená hráčka utekla "ke své" místo aby zabránila pohybu hráčky s míčem. A v poslední řadě musím zopakovat naši bídnou efektvitu střelby. Což o to stříleli jsme jako v dnešní oslavě bitvy u Slavkova, ale stejně jako tam slepými. Co mne asi nejvíce zklamalo, byla nerozhodnost a alibismus hráček, které mají být leadery,

   Na druhou stranu musím říct, že prohrát takovýto zápas je mi milejší než porazit jiného soupeře 130:8. Jen těžké zápasy nás posunou i přes porážky dále. Bohužel o tom, zda nás čekají těžké zápasy v extralize nebo budeme vyhrávat (možná) v nižších patrech ligových bojů se rozhodne v neděli někde jinde. Postupový klíč je jasný - ze 6 skupin postupují vždy první dva + čtyři nejlepší ze třetích míst z přepočtených tabulek (přepočtem se myslí 1. eliminace týmů, které nemůžou postoupit (Hradec "B") a pak se srovnají všechny skupiny na stejný počet týmů tím, že se vyškrtnou zápasy posledního týmu). Poté do extraligy postoupí družstva s nejlepší bilancí bodů, rozdílu a případně podílu skóre. Asi mam vypočítáno, kdo a jak by měl zítra hrát, abychom postoupili, ale z pověrčivosti to říkat nebudu. Tak držte palce, ať nás čekají ty těžké zápasy a my budeme dále i přes porážky basketbalově růst.

   Děkuji rodičům za pomoc s dopravou a podporu ve Strakonicích.

 

Statistiky zápasu zde

O víkendu v Kožlanech 1:1

20.11.2016 18:30

Tuto sobotu jsme v Kožlanech přivítali na domácím hřišti silné družstvo Levhartic z Chomutova. Do zápasu jsme vstoupili s odhodláním a nechtěli jsme dát svou kůži lacino. Bohužel kombinace dvou velmi vysokých hráček a zkušené rozehrávačky soupeře nám dělala problémy a tak první část skončila 9:33 v náš neprospěch. Do druhé čtvrtiny jsme nasadili hráčky ročníku 2004 a ty svým nasazením v obraně a jednoduchou kolektivní hrou v útoku dělaly Levharticím veliké problémy. Tuto část jsme vyhrály poměrem 22:14 a poločas tak vypadal velmi slibně....31:47.

V druhé půlce zápasu nám však došly síly a nedokázali jsme proměňovat vypracované šance. Pozitivem však je, že se do zápasu zapojily všechny hráčky, což se o soupeři nedalo říct. Asi se bál o výsledek :-)

Děkuji holkám za předvedený výkon a pokud příště dokážeme vydržet v nasazeném tempu celý zápas, věřím, že jsme schopné potrápit všechny silné soupeře.

DBaK x Levhartice Chomutov 35 : 99 ( 9:33,31:47,35:69)

 

V neděli jsme ráno zahájili zápas proti BK Lokomotiva Karlovy Vary dost ospale. Naše 2003 se moc nehrnuly do běhání a tak jsme nebyli schopni odskočit na větší bodový rozdíl. Čtvrtina skončila 16:13, což rozhodně není žádná hitparáda. Pak ale opět nastoupily 2004 a konečně jsme začali uplatňovat nátlakovou hru, kterou se chceme prezentovat. Poločas tak skončil 43:20 pro nás. Po pauze jsme opět točili v pravidelných intervalech všechny hráčky a náš náskok pomalu narůstal. Na konci zápasu tak svítil na tabuli velmi přívětivý výsledek. Holky si tak spravily chuť po sobotním zápase a odjely domů s úsměvem na tváři.

 

DBaK x BK Lokomotiva Karlovy Vary 85 : 38 ( 16:13,43:20,61:30)

Vysoká výhra nad Kladnem

17.11.2016 00:00

Ani ve státní svátek jsme nezahálely a vyrazily na basket. Družstvo U14 si přivezlo z Kladna vysokou výhru, i když zápas nebyl moc pohledný. Na začátku jsme působily ospale až apaticky a předváděný výkon mě přiváděl k šílenství :)

S přibývajícím časem a s přibývajícím křikem se však výkon zlepšoval a občas se nám povedly opravdu pěkné akce. Po pravdě ale musím dnes přiznat, že nejlépe zahrála pětka složená z ročníku 2004 a hrdinkou zápasu se stal Eman, který trojkou překročil vytouženou hranici sta bodů :)

Jinak je pozitivní, že všechny hráčky se zapsaly do střelecké listiny. 

Statistiky naleznete zde : www.cbf.cz/souteze/zapas_231218_soutez_1847.html

Druhá půlka základní části zahájena úspěšně.

06.11.2016 18:52

Tento víkend jsme se se základní části přehoupli do druhé poloviny. Na zápasy jsme vyjížděli do Prahy a to v sobotu na Aritmu a v neděli do Jenče.

 

Sobotní zápas proti Aritmě nebyl moc pohledný. Bohužel jsme dělali až příliš chyb a ztrát a tím se připravovali o jednoduché koše. V obraně jsme někdy až moc zbrkle vyhodnocovali situace a v útoku se o kolektivní hře moc hovořit nedalo. Prostě nám zápas moc nesedl a o to víc se cení výhra :)

 

Aritma Praha x DBaK   36:80 

 

www.cbf.cz/souteze/zapas_231223_soutez_1847.html

 

Zato v neděli holky ukázaly, co trénujeme a bylo to jedno z nejpovedenějších utkání v dosavadní části sezony. Skvěle jsme bránili, výborně vyhodnocovali postavení soupeře a i v útoku holky ukázaly, že akce “ hoď a běž” nám není cizí :) Když jsme k tomu přidali i plné nasazení po celém hřišti, byla z toho nakonec relativně vysoká výhra, která byla k mladšímu celku HB Basket trochu až krutá. 

 

HB Basket Praha B x DBaK  46:100

 

www.cbf.cz/souteze/zapas_231227_soutez_1847.html

 

Poděkování patří hráčkám za předvedené výkony a rodičům za podporu a povzbuzování.

Po první polovině bilance 4:2

28.10.2016 13:51

Tak máme za sebou první polovinu základní části a to s bilancí 4 vítězství a 2 porážek. Ohlédneme se za tím, jak zápasy šly :)

 

První hrací víkend proběhl 24.-25.9. a my přivítali týmy z Prany. V sobotu HB Basket Praha B v Kožlanech a v neděli Aritma Praha na Chválendě.

V sobotu nás čekalo družstvo složené ze samých mladých hráček, které v této soutěži sbírá zkušenosti. HBB je výborně atleticky vybavené a svojí bojovností předčí kdejaké starší družstvo této soutěže. My jsme ale začali zápas dobře a po prvním poločase bylo prakticky rozhodnuto a tak jsme se dostali na hřiště všichni stejnou měrou a mohli si vyzkoušet, co v týdnu trénujeme :)

 

DBaK x HB Basket Praha B 71:42 ( 21:8, 40:17, 55:34 )

 

V neděli na Chválendě jsme v první čtvrtině trochu ještě asi spali a nechali si od soupeře dát relativně dost bodů. Ale od druhé čtvrtiny jsme již dokazovali, že chceme být na hřišti pánem :) a tak nám soupeř dal pouze 4 body. V zápase jsme opět protočili všechny hráčky a udělili první stovku v sezoně. Pozitivem bylo, že všechny hráčky dokázaly bodovat :)

 

DBaK x Aritma Praha 111:33 ( 22:13, 58:17, 80:23 )

 

Ve státní svátek 28.9. jsme na naší palubovce přivítali celek Sokol Kladno. Zápas byl od začátku zcela v naší režii a my s přehledem zvítězili. 

 

DBaK x Sokol Kladno 125:6 ( 47:1, 68:6, 99:6 )

 

Další hrací víkend jsme si vyjeli v sobotu do Karlových Varů a v neděli nás přivítali v Chomutově.

V sobotu ve Varech v Jízdárně jsme se trochu trápili se zakončováním a tak zápas nebyl moc pohledný a naše čtvrté vítězství bylo dosti upracované :( No nakonec není každý den posvícení a alespoň jsme se přesvědčili, že nám nikdo nedá nic zadarmo :)

 

BK Lokomotiva Karlova Vary x DBaK 37:60 ( 7:23, 19:32, 28:48 )

 

V neděli jsme hráli v Chomutově s lídrem tabulky. Do zápasu jsme nastoupili zakřiknutě a nedokázali jsme si poradit s výškovou i váhovou převahou soupeře. Podle toho také dopadla první čtvrtina 10:37 :(( V druhé části jsme se trošku oklepali, začali jsme běhat a “světe div se “, ono to funguje :). Čtvrtinu jsme vyhráli poměrem 14:11. Levhartice však nenechaly nic náhodě a dotáhly zápas do vítězného konce a my byli rádi, že jsme nakonec uhájili stovku a dali 50 bodů.

 

Levhartice Chomutov x DBaK 91:50 ( 37:10, 48:24, 72:37 )

 

Posledním soupeřem v první půlce základní části soutěže byly Strakonice. Soupeř je rychlý, běhavý, technicky  dobře vybavený a tak se očekával lítý souboj :)

Až do konce třetí čtvrtiny jsme se neustále přetahovali o vedení v zápase a žádný tým nedokázal odskočit o více než 6 bodů. Avšak v poslední čtvrtině jsme si vybrali horší pětiminutovku a soupeř nám svou agresivní obranou a zdvojováním dělal veliké problémy. Místo jednoduché kombinace "hoď a běž" jsme sólovali a dělali až příliš chyb, z nichž soupeř nemilosrdně trestal jednoduchými koši :( Bohužel druhé porážce jsme se nevyhnuli. Zápas byl ale pohledný a holky bojovaly až do konce a za to jim patří poděkování. 

 

DBaK x BK Strakonice 58:69 ( 12:9, 25:31, 48:47 )