Po první polovině bilance 4:2

28.10.2016 13:51

Tak máme za sebou první polovinu základní části a to s bilancí 4 vítězství a 2 porážek. Ohlédneme se za tím, jak zápasy šly :)

První hrací víkend proběhl 24.-25.9. a my přivítali týmy z Prany. V sobotu HB Basket Praha B v Kožlanech a v neděli Aritma Praha na Chválendě.

V sobotu nás čekalo družstvo složené ze samých mladých hráček, které v této soutěži sbírá zkušenosti. HBB je výborně atleticky vybavené a svojí bojovností předčí kdejaké starší družstvo této soutěže. My jsme ale začali zápas dobře a po prvním poločase bylo prakticky rozhodnuto a tak jsme se dostali na hřiště všichni stejnou měrou a mohli si vyzkoušet, co v týdnu trénujeme :)

DBaK x HB Basket Praha B 71:42 ( 21:8, 40:17, 55:34 )

V neděli na Chválendě jsme v první čtvrtině trochu ještě asi spali a nechali si od soupeře dát relativně dost bodů. Ale od druhé čtvrtiny jsme již dokazovali, že chceme být na hřišti pánem :) a tak nám soupeř dal pouze 4 body. V zápase jsme opět protočili všechny hráčky a udělili první stovku v sezoně. Pozitivem bylo, že všechny hráčky dokázaly bodovat :)

DBaK x Aritma Praha 111:33 ( 22:13, 58:17, 80:23 )

Ve státní svátek 28.9. jsme na naší palubovce přivítali celek Sokol Kladno. Zápas byl od začátku zcela v naší režii a my s přehledem zvítězili.

DBaK x Sokol Kladno 125:6 ( 47:1, 68:6, 99:6 )

Další hrací víkend jsme si vyjeli v sobotu do Karlových Varů a v neděli nás přivítali v Chomutově.

V sobotu ve Varech v Jízdárně jsme se trochu trápili se zakončováním a tak zápas nebyl moc pohledný a naše čtvrté vítězství bylo dosti upracované :( No nakonec není každý den posvícení a alespoň jsme se přesvědčili, že nám nikdo nedá nic zadarmo :)

BK Lokomotiva Karlova Vary x DBaK 37:60 ( 7:23, 19:32, 28:48 )

V neděli jsme hráli v Chomutově s lídrem tabulky. Do zápasu jsme nastoupili zakřiknutě a nedokázali jsme si poradit s výškovou i váhovou převahou soupeře. Podle toho také dopadla první čtvrtina 10:37 :(( V druhé části jsme se trošku oklepali, začali jsme běhat a “světe div se “, ono to funguje :). Čtvrtinu jsme vyhráli poměrem 14:11. Levhartice však nenechaly nic náhodě a dotáhly zápas do vítězného konce a my byli rádi, že jsme nakonec uhájili stovku a dali 50 bodů.

Levhartice Chomutov x DBaK 91:50 ( 37:10, 48:24, 72:37 )

Posledním soupeřem v první půlce základní části soutěže byly Strakonice. Soupeř je rychlý, běhavý, technicky  dobře vybavený a tak se očekával lítý souboj :)

Až do konce třetí čtvrtiny jsme se neustále přetahovali o vedení v zápase a žádný tým nedokázal odskočit o více než 6 bodů. Avšak v poslední čtvrtině jsme si vybrali horší pětiminutovku a soupeř nám svou agresivní obranou a zdvojováním dělal veliké problémy. Místo jednoduché kombinace "hoď a běž" jsme sólovali a dělali až příliš chyb, z nichž soupeř nemilosrdně trestal jednoduchými koši :( Bohužel druhé porážce jsme se nevyhnuli. Zápas byl ale pohledný a holky bojovaly až do konce a za to jim patří poděkování.

DBaK x BK Strakonice 58:69 ( 12:9, 25:31, 48:47 )