Výsledky

 
Sokol Kraslice - DBaK 29 : 65
                                       28 : 78
 
V sobotu 28. října jsme po brzkém budíčku vyrazili směr Sokol Kraslice. Pořádně jsme nevěděli, co nás čeká, jelikož se tým Kraslic trochu změnil (vzájemná spolupráce s Tatranem). Vytvořili jsme vyrovnané “pětky” a šlo se na věc. Hned od začátku jsme dělali to, co měli. Hráli pohledný basketbal. Obrana super, to co bylo špatně jsme si řekli a každý ví. V útoku po vytvoření mírného náskoku jsme začali hrát kolektivně, i naši nejmenší měli dobré pozice pro vstřelení koše. Ale hlavně, pozitivní je že se chtějí zapojit do hry, že jen nestojí na místě. V druhém zápase pozměněné “pětky” a znova nám to šlapalo. Basketbalem jsme se bavili a to je super. Děkujeme rodičům za podporu na druhé straně tělocvičny a také za odvoz. Byla to povedená sobota. Jen tak dál!

 

TJ Sokol Toužim - DBak     31 : 82 (7:26, 8:12, 3:18, 13:26)
                                        31 : 93 (5:24, 8:22, 8:25, 10:22)


V sobotu 30.9. nás čekali první mistrovské zápasy v kat. U13 hrané v Toužimi. Jeli jsme hrát pro nás proti neznámému soupeři, takže obavy a očekávání.....
První čtvrtina 1 zápasu byla oťukávačka, co soupeř povolí a umí, ikdyž výsledek tomu neodpovídá. Poté hráči/ky zjistili, že to není těžký soupeř a doslova si zápas užívali s úsměvem na tváři. Zahráli si všichni z lavičky a to je důležíté......Výsledek - jasná záležitost pro nás 31 : 82.
Po 30min odpočinku následoval další zápas opět s TJ Sokol Toužim. Opět dostali příležitost všichni hráči/ky na lavičce. V tomto zápase už jasná převaha od začátku našeho týmu. Hráči/ky si i tento zápas užili s úsměvem na tváři a v plné pohodě...... Výsledek hovoří za vše 31 : 93!!!
Poděkování patří i rodičům za odvoz a podporu hráčů/ek  na soupeřově hřišti.....Jen tak dále, DĚKUJEME !!!!

 

 
Přípravný turnaj MIKRO KRA-KOŽ
 

Hned druhý víkend v září se uskutečnil již osmý ročník Mikro Kra - Kož cupu. I letos tento turnaj posloužil jako poslední příprava před začátkem sezóny a také jako ukázka naší práce na soustředění. Na turnaji se sešli opravdu kvalitní soupeři.

První zápas jsme sehráli v pátek s družstvem KV A. Byl to náš premiérový zápas, a tak byla vidět nervozita, z toho pramenila spousta nevynucených chyb, které nás bohužel stály vítězství. Ale i tak se všichni snažili dělat věci, které se na soustředění učili. Vstup do turnaje nám tedy nevyšel podle našich představ a utkání skončilo naší prohrou 29:42.

V sobotu nás čekaly hned dva zápasy, které pro nás byly velice důležité pro boje o medaile. První zápas jsme sehráli s družstvem BŠ Tygři Praha B. Od začátku bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát, bohužel nám to tolik napadalo a soupeř každý náš koš oplácel hned na druhé straně. A tak se skóre přelévalo až do poslední čtvrtiny, kdy se nám konečně podařilo odskočit na rozdíl 9 bodů a zápas tak vyhrát 46:37. Naše hra se zlepšila a to hlavně v obraně a v útoku jsme nedělali zbytečné chyby :).

Druhý zápas nás čekalo družstvo BSK Kraslice, do toho zápasu nastoupilo úplně jiné družstvo, než na které jsme zvyklí. Byli jsme vybuzení, bojovali jsme, prali se o každý míč v útoku, hráli trpělivě. Hlavně díky bojovnosti jsme tento zápas vyhráli 38:20. V tomto zápase bychom chtěli vyzdvihnout výkon Niky, která nevzdala žádný souboj a celý tým dokázala vybudit k větší bojovnosti!

Poslední den jsme museli hodně zabojovat, abychom mohli hrát o zlaté medaile. První zápas na nás nastoupilo družstvo BŠ tygři Praha A, zřejmě jsme se v tomto zápase zalekli odpovědnosti. Nikdo nechtěl hrát moc do koše, z toho pramenily chyby, které soupeř na druhé straně nekompromisně trestal. Bohužel to pro nás znamenalo prohru 40:28, takže jsme věděli, že do finále se nepodíváme.

Teď už nás čekal zápas o 3. místo proti již známému soupeři KV A, to bylo oslabeno o jejich dvě nejlepší hráčky. Byl to velice těžký zápas, na každý koš jsme se nadřeli. Skóre bylo pořád vyrovnané, škoda že jsme neproměňovali jasné šance zpod koše a to nás sráželo dolů. V závěru se nám moc nedařilo, a tak jsme zápas prohráli o 5 bodů. Na turnaji jsme tak obsadili konečné KRÁSNÉ 4. místo.

Chtěli bychom všechny pochválit za bojovnost a za hru, kterou předváděli. K basketu samozřejmě chyby patří, turnaj nám ukázal, na čem musíme ještě zapracovat. Ohromným plusem bylo, že do každého zápasu nastoupila celá lavička, včetně miminek Sofí a Anetky :). 

Velkým potěšením bylo individuální ocenění některých našich hráčů. Terezka v All Stars, Michal nejlepší střelec trojek a Matěj nejbojovnější hráč.

Velké poděkování patří všem rodičům a fanouškům za podporu! DĚKUJEME :)