Výsledky

13.02.2018 23:44

11.2.2018

Sokol Kladno - DBaK U13  25:83 (5:18, 10:34, 23:64)

Dalším novým soupeřem v této fázi žákovské ligy pro nás bylo Kladno. Nevěděli jsme, co očekávat, ale taktika zněla opět jasně - těsná obrana a po zisku míče snaha o rychlý protiútok. Za začátku jsme měli ze soupeře zbytečný strach, ale pak se nám podařilo pár jednoduchých košů, čímž nám začalo narůstat sebevědomí a díky tomu i skóre na ukazateli. Když se koncem druhé čtvrtiny vyfaulovala nejlepší hráčka soupeře, tak už jsme byli pánem na hřišti a kladenské holky jsme převyšovali ve všech herních činnostech. Dobrá obrana, rychlý protiútok i pěkné akce v útoku - hoď a běž a souhra s pivotama nám nakonec vynesli vysoké vítězství.

7.2.2018

DBaK - DBaK U13  58:44 (18:14, 32:25, 46:33)

Do zápasu nastoupila obě družstva v nejsilnějším možném složení a hrál se celkově hezký a bojovný basket. Nastoupili jsme bez respektu, což u nás v poslední době nebylo úplně obvyklé. Snažili jsme se hrát svojí hru, v obraně jsme si dobře pomáhali a udržovali jsme s favoritem krok. Postupně začaly převažovat větší zkušenosti soupeře, ale i tak musíme holky pochválit, i když samozřejmě pořád je co zlepšovat :)

28.1.2018

DBaK U13 - BK Lokomotiva Karlovy Vary  43:77 (12:29, 24:41, 37:61)

V neděli jsme proti známým Karlovým Varům podaly průměrný výkon. Trochu nás omlouvá, že z deseti hráček se nám dvě zranily, Ženíšková dohrávala s výronem a Klugová pro bolest kolene hrála jen pár minut. Positiva: snaha o rychlý protiútok, dobrá obrana a odstavování podkošových hráček. Negativa: podlehnutí tlaku soupeře, příliš driblinku místo rychlých přihrávek, ztráty, trochu trápení se v postupném útoku a měkká obrana u některých hráček.

27.1.2018

DBaK U13 - BC Slaný  73:57 (14:8, 33:26, 57:35)

Sobotní utkání jsme sehrály s pro nás neznámým soupeřem BC Slaný. Byl to výborný zápas s vyrovnaným soupeřem. Děvčata hned od začátku plnila stanovené pokyny: těsná obrana s tlakem na míč, braní na záda a doskoky s okamžitým přechodem do rychlého protiútoku. Skvěle nám vyšla třetí čtvrtina, kterou jsme vyhrály 24:9. Nebýt strašidelných závěrečných minut zápasu, kdy jsme házely míče soupeři do rukou a dostaly šňůru 10-ti bodů od jediné hráčky, byl tento zápas jedním z nejlepších basketbalových vystoupení v této sezóně. Cenné je i to, že se na výhře podílely svým dobrým výkonem všechny hráčky.

14.1.2018

DBaK U13 - BK Klatovy  60:41 (22:7, 39:15, 50:31)

Druhou část žákovské ligy jsme zahájili na domácí půdě proti našemu tradičnímu soupeři z Klatov. Hned od začátku se nám dařilo zakončovat rychlé protiútoky a díky tomu jsme si vytvořili až 15-ti bodový náskok, což se pro zbytek zápasu ukázalo jako rozhodující. Snažily jsme se hrát i dál rychle dopředu a i když se nám to ne vždy dařilo a ne všechny příhry našly svého adresáta, tak zaslouží holky pochvalu. Postupně nám začaly docházet fyzické síly a i soupeř už si dával více pozor a začal se rychleji vracet do obrany, a hra se tak postupně vyrovnala. Díky náskoku ze začátku zápasu se nám povedlo utkání zdárně dotáhnout do vítězného konce.