Výsledky

21.01.2018 22:36

2.12.2017

BK Lokomotiva Karlovy Vary - DBaK U13  53:30 (12:5, 25:15, 49:19)

Poslední zápas základní části žákovské ligy jsme odehráli v Karlových Varech. Proti favoritovi, který už využívá ve své hře hodně clon, které my ještě ani netrénujeme, jsme se drželi první polovinu zápasu celkem na dostřel. Bohužel jsme ve třetí čtvrtině dostali pár rychlých košů a díky faulům i několik trestných hodů a soupeř odskočil až na rozdíl 30-ti bodů. Díky vyhrané poslední čtvrtine se nám povedlo výsledek malinko "vylepšit".

1.12.2017

DBaK U13 - DBaK  62:51 (11:17, 27:26, 43:37)

Jeden z našich nejlepších zápasů v žákovské lize. Náš "A" tým byl oslaben o své klíčové hráčky a my jsme využili příležitosti. Ze začátku jsme přeci jenom menší respekt měli, ale když jsme viděli, že je tady šance vyhrát, tak jsme postupně začali diktovat tempo hry. Těsně před koncem prvního poločasu jsme se dostali do vedení, které už jsme nepustili a připsali jsme si tak třetí výhru v žákovské lize.

19.11.2017

DBaK U13 - BK Klatovy  56:34 (18:6, 30:14, 40:26)

V neděli k nám zavítal nás častý soupeř z Klatov. Do zápasu jsme vstoupili dobře, využívali jsme výškovou převahu a povedl se nám vytvořit náskok, který jsme si udržovali a postupně i mírně navyšovali. Naše slušná obrana s dobrým vypomáháním, dovolila soupeři zaznamenat jen 34 bodů, což není vůbec špatné ;)

18.11.2017

DBaK U13 - BK Strakonice  32:75 (0:25, 10:45, 23:68)

Začátek zápasu jsme prospali a v první čtvrtině se nám nepovedlo dát ani bod. Bohužel, jako už v několika předešlých zápasech, máme zbytečný respekt ze soupeře a do utkáni vstupujeme s tím, že oni jsou lepší a že určitě prohrajeme... Postupem jsme se naštěstí dostali do hry, začali jsme hrát to, co umíme a výsledek poslední čtvrtiny - 9:7 pro nás - hovoří za vše ;)

5.11.2017

DBaK U13 - HB Basket Praha  8:92 (0:14, 2:45, 6:72)

Co k tomu napsat... Dát 8 bodů za zápas je hrůza. Když už se nám povedlo překonat obranu soupeře, tak jsme zapařili, co jsme mohli. Je to škoda, když už zabojujeme v obraně, v útoku si to dobře rozehrajeme a pak nedáme jasný koš. Výsledek by byl potom určitě o malinko veselejší.

4.11.2017

DBaK U13 - Nobiles Nusle  48:52 (14:10, 30:17, 38:34)

Zápas proti Nuslím měl téměř stejný průběh jako naše první vzájemné utkání v Praze. Bojovali jsme v obraně, v útoku jsme hráli to, co jsme měli a díky tomu jsme si vytvořili menší náskok, který jsme si udržovali až do poslední čtvrtiny. Ke konci zápasu se opět začali projevovat větší zkušenosti na straně soupeře, který začal náskok postupně stahovat a my, místo abychom hráli dlouhé útoky a nikam nespěchali, tak jsme zakončovali rychle, zbrkle a z nepřipravených pozic... Díky tomu měl soupeř čas na otočení výsledku a my jsme prohráli rozdílem čtyř bodů. I tak zaslouží holky pochvalu za bojovnost a doufáme, že příště už to snad vyjde ;)

fotogalerie

22.10.2017

DBaK U13 - BK Loko Karlovy Vary  20:80 (4:15, 4:40, 12:58)

Do dnešního zápasu jsme vstoupili hodně ustrašeně a od toho se pak odvíjel i další průběh. Soupeř hrál v útoku jednu clonu za druhou a my si s tím v obraně nevěděli rady a dostávali jsme z toho jednoduché koše. V útoku se nám nedařilo téměř nic, takže na dnešek rychle zapomenout a jedeme dál ;)

8.10.2017

BK Strakonice - DBaK U13  71:30 (21:8, 37:12, 65:15)

Strakonice hrají rychlý agresivní basketbal se zdvojováním po koši a i když jsme na to holky připravovaly, tak než jsme se stihli rozkoukat, prohrávali jsme o 20 bodů. Když jsme se se soupeřem nesnažili "závodit", ale v klidu jsme si to vyťukali, tak jsme se dostali na naší polovinu a mohli jsme zakončovat. Na takovou hru nám ještě chybí zkušenosti a vyhranost. Doufám, že si to holky budou pamatovat a že v domácím zápase to bude zase o kousek lepší.

7.10.2017

BK Klatovy - DBaK U13  44:51 (6:19, 14:27, 32:38)

V Klatovech nás čekal náš tradiční soupeř, který v žákovské lize nastupuje také převážně s mladšíma holkama jako my, a proto jsme čekali vyrovnané utkání. Do zápasu jsme vstoupili dobře, bojovali jsme o každý míč a dařilo se nám i proměňování šancí, díky čemuž jsme si utvořili menší náskok. Soupeř ve druhé polovině začal postupně stahovat, naštěstí jsme ale ve vyrovnané koncovce zachovali chladnou hlavu a díky pár ziskům jsme udrželi vedení na naší straně. Jen víc takových vyrovnaných utkání, tohle jsou pro naše holky zkušenosti k nezaplacení!

fotogalerie

24.9.2017

Nobiles Nusle - DBaK U13  46:40 (6:18, 16:18, 30:30)

Začátek zápasu nám vyšel na jedničku. Naše dobrá obrana nutila soupeře k chybám a z rychlých protiútoků se nám dařilo skórovat. Ještě v poločase jsme si udržovali mírné vedení. Zkušenosti a výšková převaha však byla na straně soupeře, který trefil pár střel z dálky a tím se dostal do vedení, které už nepustil. Za tento zápas mají holky od nás velkou pochvalu. Kromě bojovnosti v obraně bylo vidět i pár krásných akcí v útoku, které potěšili naše trenérská srdíčka ;)

23.9.2017

HB Basket Praha - DBaK U13  103:19 (17:8, 49:13, 84:14)

V Praze jsme dostali lekci z basketbalu. Rychlý, jednoduchý, moderní basket... máme se ještě hodně co učit :)

22.9.2017

DBaK - DBaK U13  76:36 (29:0, 45:17, 68:28)

Náš historicky první zápas v lize, navíc s větším balonem, jsme odehráli proti našim starším "kolegyním" a ze začátku byl znát zbytečný respekt. Než jsme se stihli rozkoukat, tak jsme prohrávali 29:0. Postupně jsme se naštěstí bát přestali, začali jsme více bojovat a podařilo se nám dát i pár košů. V zápase si zahrály všechny holky z lavičky, tak doufáme, že zjistily, že se není čeho bát a že to bude v příštích zápasech jenom lepší a lepší...