Vyhráváme základní skupinu ligy

20.12.2014 12:42

Poslední zápasy základní skupiny jsme sehráli na palubovkách pražské Slovanky a Strakonic. I když postup do extraligy jsme měli již dávno zajištěn, hrálo se o body do extraligové tabulky, potažmo o první příčku v základní skupině.

Na Aritmu, kde Slovanka své domácí zápasy v letošní sezóně hraje, jsme odjížděli plni odhodlání poprat se o výhru společně s našimi fanoušky autobusem. Samotné utkání příliš pohledný basketbal nepřineslo, hodně se bojovalo i chybovalo na obou stranách. Domácí naplno využívali potenciálu svých tří klíčových hráček. Hlavně Ondroušková nám dělal svými razantními nájezdy velké problémy. Po prvním poločase Slovanka vedla o 7 bodů právě díky Andrejce. Druhý poločas zcela jistě ovlivnilo zranění právě Ondrouškové, která prakticky celou třetí čtvrtinu nehrála. My jsme dokázali oslabení soupeře využít a stáhli náskok domácích na 4 body. V závěrečné čtvrtině už hrála Slovanka opět kompletní, ale klíčovým hráčkám již citelně ubývaly síly a my jsme toho dokázali využít, když jsme skórovali zejména z brejkových situací a přečíslení. Poslední minuty jsme tak mohli dohrávat v klidu bez obav o výsledek a připsali si tak další důležitou výhru, která se nám bude v extralize počítat.

Nedělní zápas byl důležitý z jiného pohledu. V případě výhry bychom vyhráli A skupinu ligy U15, což se nám zatím nikdy v krátké historii nepodařilo. V utkání jsme od začátku naplno využívali maximální rotaci všech přítomných hráček, i proto se naše vedení rodilo malinko kostrbatěji, nicméně před poslední čtvrtinou jsme i bez Grešlindy, která dostala na neděli volno, vedli šestnáctibodovým rozdílem. Pak však přišel kolaps jak na útočné, tak zejména na obranné polovině, kde jsme doslova zmizeli z palubovky. Domácí hráčky začaly z brejků stahovat náš náskok a pět minut před koncem utkání bylo vyrovnáno. Nakonec se jen velice ztěžka probrala z letargie základní pětka a zápas jsme tak dotáhli k vítěznému konci, což znamená vítězství v základní skupině A ligy U15.

V sobotu se na nás ze začátku projevil neúspěch z domácích utkání, ale bojovností a rychlou hrou jsme nakonec dokázali urvat dva body. V neděli jsme si za poslední čtvrtinu snad ani nezasloužili vyhrát, budiž to mementem pro extraligové zápasy, tam nám soupeři takovéto výpadky nebudou odpouštět. Extraligu po domluvě s USK a Českou Lípou odstartujeme až v novém roce, takže aktivní odpočinek, nabrat síly, potrénovat  na Vánočním turnaji a hrrr do extraligových bojů.

Novinky

Výlet s čertovskou nadílkou

09.12.2020 22:10
6.12. jsme si udělali s U10 výlet na Čertův kámen u Kokotských rybníků s opékáním buřtů na pekelném ohni a čertovskou nadílkou. Všichni jsme si to moc užili!  

Čertování

06.12.2019 10:36
Na trénink U10 a U11 zavítal čert, aby zkontroloval, jestli holky poctivě trénují nebo jestli jsou tam nějaké zlobivky, které si může odnést s sebou. Protože ale my máme jenom šikovná děvčata, která se stále zlepšují, tak odešel s nepořízenou :)    

Věncování

04.11.2019 21:57
Milí kamarádi, přijďte v neděli 24.11. do restaurace U Králů na Slovanech, kde pořádáme 6. ročník věncování. Akce trvá celé odpoledne, od 14.00 do 18.30. Přijít je možné kdykoliv v tomto rozmezí. Omotání celého věnce a jeho ozdobení vám dle vaší šikovnosti bude trvat max. 1,5...

Nábor do klubu

05.09.2019 15:44

Nábor do klubu

14.09.2018 13:39

Instagram našeho klubu

27.10.2016 21:06
I na Instagramu jsme aktivní :)   instagram.com/dbak_basketbalovyklub

Facebookové stránky

27.10.2016 21:04
  Nově nás najdete i na facebooku :)   www.facebook.com/dbak.basketbalovyklub/