Vydřené výhry v Karlových Varech

10.02.2014 11:23

V sobotu 8. února jsme odehráli poslední dvojzápas základní části OP kategorie U13, tentokrát v Karlových Varech.

    Čekal nás nepříjemný soupeř a to se potvrdilo v obou zápasech. Soupeř hrál hodně do těla, ale i přesto, že nadměrné použití rukou při snaze zabránit hlavně hráčkám bez míče se uvolnit bylo zcela evidentní, tak jsme se s tím dokázali vyrovnat a vybojovat dvě výhry, které jsou cenné hlavně z psychologického hlediska pro nastávající play-off soutěže. Odehráli jste solidní utkání v obraně i útoku (tam jen více klidu) a za to Vám patří dík. Vím, že to některé z Vás stálo hodně sil a přemáhání nesklouznout k oplácení některých "neviditelných" zákroků, ale i to musí lepší týmy vydržet a hrát trpělivě svojí hru a nakonec slavit úspěch. Ale i přesto je vidět, že již v této kategorii je třeba se nebát fyzického (férového) kontaktu a tím se připravit na soutěže žákovských kategorií. Je třeba i podoknoout, že u hráček ročníku 2001 byl chvilku problém srovnat se s míčem velikosti 5 (vím, že s 6 se Vám hraje lépe), ale to je sport. U mladších hráček je ještě někdy vidět zbrklost při řešení situací a neklid v zakončení, ale to se dá hodně omezit pravidelným tréninkem. Ale je vidět, že zvláště u mladších ročníků nastává s větším počtem zápasů viditelné zlepšení oproti začátku sezóny, jen to chce vydržet a odehrát co nejvíce zápasů. Tentokrát s námi byly i dvě hráčky 2003 a ml. a ani ty se rozhodně neztratily, jen tak dál.

Teď jen krátce konkrétně k oběma zápasům:

1.zápas jsme měli od začátku do konce pod kontrolou a postupně trpělivou obranou a rychlým přechodem do protiútoku jsme navyšovali skóre. Zcela "netradičně" jsme vstřelili i nějaké trojky a tak to byl celkem pohodový zápas.

2. zápas byl zcela jiný, nervózní začátek a pár neproměněných šancí a prohrávali jsme o deset bodů, ale v posledních dvou minutách jste agresuvní obranou získaly několik míčů a dostaly zápas do vyrovnaného stavu. Tentokrát jsme rozhodli až v poslední čtvrtině, kdy už bylo několik poměrně snadných samostatných nájezdů a bylo rozhodnuto.

Přesto je třeba ocenit i výkon soupeře a pro nás ponaučení hrát naplno celý zápas, ne jen několik minut.

Všem ještě jednou díky za bojovnost a přístup.

V neposlední řadě opět poděkování všem rodičům a fanouškům, kteří nás neváhali podpořit jak dopravou tak i svými hlasivkami a potleskem. Díky.

 

Luboš K.

Novinky

Výlet s čertovskou nadílkou

09.12.2020 22:10
6.12. jsme si udělali s U10 výlet na Čertův kámen u Kokotských rybníků s opékáním buřtů na pekelném ohni a čertovskou nadílkou. Všichni jsme si to moc užili!  

Čertování

06.12.2019 10:36
Na trénink U10 a U11 zavítal čert, aby zkontroloval, jestli holky poctivě trénují nebo jestli jsou tam nějaké zlobivky, které si může odnést s sebou. Protože ale my máme jenom šikovná děvčata, která se stále zlepšují, tak odešel s nepořízenou :)    

Věncování

04.11.2019 21:57
Milí kamarádi, přijďte v neděli 24.11. do restaurace U Králů na Slovanech, kde pořádáme 6. ročník věncování. Akce trvá celé odpoledne, od 14.00 do 18.30. Přijít je možné kdykoliv v tomto rozmezí. Omotání celého věnce a jeho ozdobení vám dle vaší šikovnosti bude trvat max. 1,5...

Nábor do klubu

05.09.2019 15:44

Nábor do klubu

14.09.2018 13:39

Instagram našeho klubu

27.10.2016 21:06
I na Instagramu jsme aktivní :)   instagram.com/dbak_basketbalovyklub

Facebookové stránky

27.10.2016 21:04
  Nově nás najdete i na facebooku :)   www.facebook.com/dbak.basketbalovyklub/