Úvod sezóny vyšel na jedničku

07.10.2013 21:21

    Na začátek sezóny jsme zavítali k tradičnímu soupeři do Tachova. Jelikož se hráčky z předchozího i společného působení velmi dobře znají, tak jsme se neměli zase čím tak překvapit a tak rozhodla momentální forma, štěstí i nálada. Obě družstva mají svojí hru založenou na jednoduchých, ale účinných kombinacích typu "hoď a běž" a to je v této kategorii docela účinná zbraň.

    Než jsme se nadáli tak jsme v prvním zápase prohrávali o deset bodů a naše hra byla značně chaotická. Od druhé čtvrtiny jsme se začali postupně zlepšovat a to hlavně v obraně, což přineslo i pár "snadných" košů a tím jsme se vrátili do zápasu. Jenom to proměňování velkých šancí nás stojí spoustu sil ve hře dozadu. V další části hry jsme pokračovali v pozorném výkonu, využívali jsme naší vysoké hráčky Natali, která dominovala hlavně pod košem soupeře. Podle výsledku se může zdát, že to bylo jednoznačné, ale není to úplně pravda. Opět se tu objevila naše letitá slabina a to je slabší začátek zápasu. Ale i to se podaří odstranit, alespoň tomu pevně věřím. Také je zapotřebí si uvědomit, že tuto hru hraje pět hráček v poli a proto je třeba hrát kolektivněji, což se nám naštěstí postupem času podařilo.

    Aby to nebylo pro trenéry tak jednoduché tak jsme v druhém zápase prožili malé sportovní drama se šťastným koncem pro nás. Zde jsme sice nepropásli první čtvrtinu, zase ale konec zápasu jsme si zbrklou hrou hodně zkomplikovali. Zde je třeba poznamenat, že soupeř nás přitlačil a to zejména těsnou nepříjemnou obranou a nám činilo potíže už i vyhodit míč z autu. Nakonec vše dobře dopadlo a vezeme si dvě cenná vítězství, ale i ponaučení kde musíme přidat a zdokonalit se.

    Chci poděkovat všem hráčkám za přístup a bojovnost. Jen tak dál a lépe.

    Nesmím zapomenout i poděkovat všem rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na zápas a s fanděním při zápase. Ještě jednou díky.

 

Těším se na další vítězství tentokrát v domácím prostředí,

 

Luboš Kapitán

Novinky

Výlet s čertovskou nadílkou

09.12.2020 22:10
6.12. jsme si udělali s U10 výlet na Čertův kámen u Kokotských rybníků s opékáním buřtů na pekelném ohni a čertovskou nadílkou. Všichni jsme si to moc užili!  

Čertování

06.12.2019 10:36
Na trénink U10 a U11 zavítal čert, aby zkontroloval, jestli holky poctivě trénují nebo jestli jsou tam nějaké zlobivky, které si může odnést s sebou. Protože ale my máme jenom šikovná děvčata, která se stále zlepšují, tak odešel s nepořízenou :)    

Věncování

04.11.2019 21:57
Milí kamarádi, přijďte v neděli 24.11. do restaurace U Králů na Slovanech, kde pořádáme 6. ročník věncování. Akce trvá celé odpoledne, od 14.00 do 18.30. Přijít je možné kdykoliv v tomto rozmezí. Omotání celého věnce a jeho ozdobení vám dle vaší šikovnosti bude trvat max. 1,5...

Nábor do klubu

05.09.2019 15:44

Nábor do klubu

14.09.2018 13:39

Instagram našeho klubu

27.10.2016 21:06
I na Instagramu jsme aktivní :)   instagram.com/dbak_basketbalovyklub

Facebookové stránky

27.10.2016 21:04
  Nově nás najdete i na facebooku :)   www.facebook.com/dbak.basketbalovyklub/