U15 jsou stále bez porážky

16.10.2014 13:05

Uplynulý víkend jsme na domácí palubovce v Kožlanech sehráli další 2 utkání žákovské ligy. V sobotu jsme přivítali Strakonice a v neděli pražskou Slovanku.

Jak Strakonice, tak Slovanka patří k adeptům na postup do extraligy, nečekali jsme proto jednoduché zápasy. Před sobotním zápasem jsme si říkali o našich slabších prvních poločasech. Holky si má slova vzaly k srdci a od začátku se do svého soupeře doslova zakously. Asi první zápas, kdy jsme produkovali opravdu agresivní celoplošnou obranu. Střídání osobního a zónového presinku dělalo soupeři problémy a skóre na naší straně utěšeně narůstalo. Druhý poločas byl z naší strany již trošku vlažnější, nicméně je těžké udržet v takto jednoznačném utkání koncentraci na 100% po celých 40 minut. I tak jsme si připsali první „stovečku“ v nové sezóně.

Dle dosavadních výsledků Slovanky by se dalo ukazovat na stejně jednoduchý zápas i v neděli. Opak byl alespoň v prvním poločase pravdou. Slovanka disponuje s fyzicky vybavenějšími hráčkami než Strakonice, což nám ze začátku nevyhovovalo. Zejména Ondroušková se dokázala prosazovat i díky tomu, že jsme ji nedokázali zastavit jinak, než faulem. Postupem času však soupeři začaly ubývat síly a my jsme si dokázali vybudovat poločasový desetibodový náskok. Druhý poločas jsme tzačali stejně koncentrovaně jako sobotní zápas. Náskok narůstal až k 30-ti bodům a soupeř rezignoval. Poslední čtvrtina se již dohrávala v tempu přátelského zápasu.

První poločas sobotního zápasu naplno naznačil potenciál našeho týmu. Jeho výkonu se nedalo vytknout zhola nic. Nedělní zápas byl trošičku jiný, Slovanku jsme nepodcenili, nicméně nám chvilku trvalo přizpůsobit obranu typům soupeře. Pak jsme se již uklidnili a svojí hrou v klidu hlídali průběh zápasu.

Z hlediska průběhu soutěže jsme si připsali dvě důležitá vítězství, která nás opět přiblížila k postupu do extraligy. V sobotu si zaslouží absolutorium celý tým, který předvedl zatím nejpovedenější výkon. V neděli trvalo chvilku hlavně našim dlouhým hráčkám, než se začaly aktivně zúčastňovat dění na hřišti, pak však byly spolu s ostatními oporami.

Za 14 dní přivítáme již v pátek od 17 a 19 celek Karlových Varů v dvojutkání, které odehrajeme na Chválendě. Srdečně tak zveme všechny naše příznivce, aby nás přišly podpořit. 

Novinky

Výlet s čertovskou nadílkou

09.12.2020 22:10
6.12. jsme si udělali s U10 výlet na Čertův kámen u Kokotských rybníků s opékáním buřtů na pekelném ohni a čertovskou nadílkou. Všichni jsme si to moc užili!  

Čertování

06.12.2019 10:36
Na trénink U10 a U11 zavítal čert, aby zkontroloval, jestli holky poctivě trénují nebo jestli jsou tam nějaké zlobivky, které si může odnést s sebou. Protože ale my máme jenom šikovná děvčata, která se stále zlepšují, tak odešel s nepořízenou :)    

Věncování

04.11.2019 21:57
Milí kamarádi, přijďte v neděli 24.11. do restaurace U Králů na Slovanech, kde pořádáme 6. ročník věncování. Akce trvá celé odpoledne, od 14.00 do 18.30. Přijít je možné kdykoliv v tomto rozmezí. Omotání celého věnce a jeho ozdobení vám dle vaší šikovnosti bude trvat max. 1,5...

Nábor do klubu

05.09.2019 15:44

Nábor do klubu

14.09.2018 13:39

Instagram našeho klubu

27.10.2016 21:06
I na Instagramu jsme aktivní :)   instagram.com/dbak_basketbalovyklub

Facebookové stránky

27.10.2016 21:04
  Nově nás najdete i na facebooku :)   www.facebook.com/dbak.basketbalovyklub/