Stále na vítězné vlně

02.12.2013 00:41

Tak máme za sebou určitě nejkvalitnější zápasy OP U13, ve kterých nám soupeř zdatně vzdoroval, ale nakonec jsme obě utkání dovedli k zaslouženému vítězství. V prvním zápase se zrodilo vítězství až nečekaně snadno, když jsme od začátku postupně navyšovali vedení. Naší slabinou ovšem kromě "okének" v obraně zůstává i proměňování šancí a velké množství ztrát.  Ani to by toto by tolik nevadilo, když se nám bude dařit v obraně. Určitě by nám také pomohlo zachovat více klidu po zisku míče. Máme hodně vybojovaných míčů, což je dobře, ale často se nám stává, že o ně záhy přijdeme jednoduchými ztrátami způsobenými zbrklostí a trochu tak alibismem. Nebojme se vzít taky odpověnost na sebe. Žádný učený z nebe nespadl a každý může udělat chybu, ale bez chyb by nebyl sport a v těchto zápasech se můžete naučit jak tyto chyby snížit na minimum jen třeba tím, že si budete víc věřit a hned to bude znát i na celkovém pojetí celého družstva.

Druhý zápas jsme začali dost nervózně a soupeř nás dokázal trestat za naší nedůslednou obranu rychlými protiútoky, které zkušeně proměňoval. V poločase jsme zkusili přeskupit síly, trochu jsme přeházeli sestavu a nakonec se nám to vyplatilo. Třetí čtvrtinu jsme udrželi velmi dobře a ve čtvrté jsme v opravdu silné sestavě již unaveného soupeře doslova "přejeli". I přes to patří soupeři z Tachova respekt za předvedený výkon.

Aby to nevypadalo, že jsem viděl jenom negativa, tak to rozhodně není pravda. Je sice co zlepšovat, ale líbilo se mi nasazení po celou dobu i když se třeba úplně nedařilo. Dokonce by se dalo říci, že některé rychlé protiútoky měli i ligové parametry. A je vidět, že i holky mladšího ročníku 2002 pochopily, že soupeř se sám neporazí a co předvedly při některých rychlých nájezdech do koše je zcela určitě ta správná cesta jak se stále zlepšovat a uvidíte, že se Vám to vrátí i ve Vaší kategorii. Jen tak dál a lépe.

Na závěr Vám chci všem za odvedený výkon, je vidět, že se z Vás stává opravdu kompaktní kolektiv.

Díky rodičům za podpru.

 

Luboš Kapitán

Novinky

Výlet s čertovskou nadílkou

09.12.2020 22:10
6.12. jsme si udělali s U10 výlet na Čertův kámen u Kokotských rybníků s opékáním buřtů na pekelném ohni a čertovskou nadílkou. Všichni jsme si to moc užili!  

Čertování

06.12.2019 10:36
Na trénink U10 a U11 zavítal čert, aby zkontroloval, jestli holky poctivě trénují nebo jestli jsou tam nějaké zlobivky, které si může odnést s sebou. Protože ale my máme jenom šikovná děvčata, která se stále zlepšují, tak odešel s nepořízenou :)    

Věncování

04.11.2019 21:57
Milí kamarádi, přijďte v neděli 24.11. do restaurace U Králů na Slovanech, kde pořádáme 6. ročník věncování. Akce trvá celé odpoledne, od 14.00 do 18.30. Přijít je možné kdykoliv v tomto rozmezí. Omotání celého věnce a jeho ozdobení vám dle vaší šikovnosti bude trvat max. 1,5...

Nábor do klubu

05.09.2019 15:44

Nábor do klubu

14.09.2018 13:39

Instagram našeho klubu

27.10.2016 21:06
I na Instagramu jsme aktivní :)   instagram.com/dbak_basketbalovyklub

Facebookové stránky

27.10.2016 21:04
  Nově nás najdete i na facebooku :)   www.facebook.com/dbak.basketbalovyklub/