Předvánoční víkend na venkovním hřišti byl úspěšný

15.12.2016 09:23

Sobotní utkání v Kralupech se vyvíjelo víceméně podle očekávání. Dvěma trojkama v úvodu jsme šli rychle do vedení, které jsme průběžně navyšovali a rozdíl ve skóre po konci třetí čtvrtiny se vyšplhal až na 33 bodů.. V té poslední, kterou jsme prohráli poměrem 13:9, jsem častokrát musel klopit zrak nad tím, co jsme na hřišti dokázali vymyslet. Snažil jsem se ale uklidňovat tím, že je lepší když si to vybereme dneska, než v zápase s Kladnem. Konečný stav 37:66.
Před nedělním zápasem s Kladnem byla postupová matematika celkem jednoduchá. K reálným nadějím na playoff by nám stačila i prohra max o 8 bodů, naopak při výhře Kladna o 9 a více bodů bysme museli spoléhat na zaváhání Kladna v posledním dvoukole nebo uspět na palubovce dosud neporažených Litoměřic. Do zápasu jsme vstupovali s taktikou dát koš hnedka z rozskoku a pak už to nějak udržet, což se nám podařilo do puntíku splnit. První poločas byl z obou stran plný nepřesností a hlavně v útoku se oba týmy předháněly v neproměňování nájezdů a otevřených střel, o čemž svědčí skóre 10:5 (z našeho pohledu) po první čtvrtině. Při pohledu na poločasový stav 17:12 mi (a možná i dalším dvěma pamětníkům Kláře a Báře Š) v hlavě proběhl flashback na sezonu 2013/2014, kdy jsme dokázali s Benešovem sehrát partii která po 45 odehraných minutách skončila 35:33 (v náš neprospěch), skóre ve 3.čtvrtině 3:3, v prodloužení 2:0. Pro pobavení zde uvádím odkaz na dochovaný technický zápis (https://www.cbf.cz/souteze/zapas_163223_soutez_930.html), nestává se často, aby tým s celkovou užitečností -27 mohl do poslední sekundy pomýšlet na vítězství v zápase. Tolik k historii, tentokrát jsem věřil, že při tak kvalitním tréninkovém procesu jaký máme se situace nebude opakovat. No a neopakovala. Šňůrou 12:3 na začátku 3. čtvrtiny jsme trochu odskočili, ale soupeř stačil do přestávky korigovat na 38:30 z našeho pohledu. Poslední čtvrtina se odehrála ve stylu koš za koš a na dramatickou koncovku tak nedošlo. Stinnou stránkou zápasu bylo zranění Báry, která si od basketu na pár týdnů odpočine.
Barče (a teďka už i té druhé) přejeme rychlé uzdravení a těšíme se na jejich comeback na první zápas playoff, které jsme si výhrou na Kladně zajistili bez ohledu na výsledky ve zbývajícím dvoukole základní části. Statistiky na strankach ČBF.