Poslední zápasy základní části

23.01.2017 09:12

Základní část sezóny jsme zakončovali dvěma zápasy z povinnosti v Litoměřicích a v Ústí nad Labem. Vinou všelijakých okolností jsme na trip cestovali jenom v 6 lidech, takže jsem žádné zázraky nečekal. No a žádné zázraky se nekonaly. V Litoměřicích, které taky nastoupily v nekompletní sestavě, jsme dokázali hrát
vyrovnanou partii jenom do poločasu, pak se naše hra tak trošku rozsypala a odvezli jsme si prohru 61:39.
Nedělní zápas byl spíš o vůli než o nějakém basketbalovém koncertování. Síly došly hodně rychle a při pohledu na některé hráčky mě ve druhém poločase napadaly myšlenky typu jestli mají v hale ve zdravotnické výbavě defibrilátor, kdyby se některá složila při rychlém protiútoku uprostřed hřiště na zem a nechtělo se jí vstát. Soupeř, který hrál v sedmi kusech, na tom naštěstí nebyl o moc líp, zápas jsme měli výsledkově pod kontrolou a dokázali potvrdit roli papírového favorita. Respekt ke všem šesti statečným, které se na zápas dokázaly dát dohromady (Kačce extra, která se o nominaci dozvědela v sobotu 3 hodiny před odjezdem a neváhala jet) a v rámci možností odehrát solidní partie. Postup do play off byl pro mě před začátkem sezóny samozřejmostí, vzhledem k množství dlouhodobých zranění, nemocí a dalších okolností ale považuju postup za úspěch. Cokoliv dalšího už je pro mě nad plán.