Na začátek debakl v Chomutově a smůla s Kladnem

22.10.2013 11:38

Nezvykle brzy začala divize starších žákyň U15. V sobotu jsme hráli na žádost Chomutova u nich a v neděli jsme v Kožlanech přivítali celek Kladna.

Jakoby se do Chomutova nikumu nechtělo, tak vypadala naše mikrovýprava na sever Čech. Sedm statečných bojovalo s notnou přesilou soupeře. Zjevně se však holky zalekly svého počtu (v loňské soutěži U13, kterou převážně hrály, nebyly v takovémto počtu zvyklé hrát), a tak jsme již od začátku asi šetřili síly na konec. Bez tlaku na míč i na hráčky bez míče, bez doskoku a bez tahu na "bránu" fotbalovou mluvou řečeno jsme neměli šanci na víc, než bránit stobodovou hranici, což se nakonec i díky širší rotaci soupeře podařilo. I tak ale patří dík těm holkám, které na zápas nakonec odjely.

V neděli jsme byli posíleni o hráčky U13 a na výkonu to bylo hodně vidět, už jen širší rotaci. V zápase s Kladnem jsme se soupeřem nejen drželi krok, ale po značnou část zápasu jsme i vedli. Na konci se však projevily malé zkušenosti našich hráček s vyrovnanou koncovkou, a tak se z dvou bodů nakonec radoval soupeř.

Divizi ligy U15 hrajeme již druhý rok a je určena hráčkám, které buď začaly s basketbalem později a potřebují zápasovou praxi, anebo hráčkám, ne kterých neleží v jejich kategoriích tíha zodpovědnosti za vstřelené body, aby si právě na tuto odpovědnost zvykaly v těchto zápasech. Každá hráčka má na hřišti svojí úlohu, pokud to zrovna není vstřelit 30 a více bodů, pak se tím může stát obrana klíčových hráček soupeře nebo přehled na hřišti spojený s asistencemi na vstřelených koších. Uvidíme po několika zápasech, kam se tyto dovednosti u holek posunou a zda má tato soutěž smysl hrát. 

Statistiky naleznete zde a zde.

Novinky

Basket ball aneb Košíková párty 2019

04.02.2019 13:15
Přátelé a příznivci basketbalu,   rok se s rokem sešel a my opět připravujeme vrcholnou akci plesové sezóny - Basket Bál :-)  Již 3. ročník se bude tradičně konat v Hospůdce u Pechtů. Kdy? V sobotu 27. dubna. V kolik? Od 20:00. Za...

Nábor do klubu

25.09.2018 15:44

Nábor do klubu

14.09.2018 13:39

Instagram našeho klubu

27.10.2016 21:06
I na Instagramu jsme aktivní :)   instagram.com/dbak_basketbalovyklub

Facebookové stránky

27.10.2016 21:04
  Nově nás najdete i na facebooku :)   www.facebook.com/dbak.basketbalovyklub/