Jak šel čas v kategorii U19

02.11.2016 11:42

Aby se U19 necítili zanedbávané tak přidávám dojmy z první půlky sezóny. :)

První zápas nové sezóny jsme předehrávali utkání 10.kola proti Spartě. Sparta do utkání zapojila větší množství pendlů z áčka a pojala to asi jako přípravu na extraligu. Do jaké míry to splnilo jejich očekávání nevim, přišlo mi to z jejich strany spíš zápas typu "Zahráli si všichni a nikdo se nezranil", pro nás to byly cenné zkušenosti a zajímavé měření sil s extraligovým týmem z horní poloviny tabulky, nicméně prohra nás v konečném vyúčtování možná bude mrzet.
Sparta A/B - DBAK 91:64

K odvetě do Plzně už přicestovali s béčkem a role se tak obrátily, my si s chutí zastříleli, zahráli si všichni, nikdo se
nezranil... víte jak..
DBAK - Sparta B 107:64

Zápas s Aritmou byl pro mě, a soudě dle výrazů holek i pro ně, až překvapivě vyrovnaný. Začali jsme dobře, celoplošná obrana nám přinášela jednoduché body, stav po první čtvrtce 26:12 spíš nabádal k myšlenkám, jestli padne kilo, než že se obraz hry po zbytek zápasu vyrovná. Relativně bezpečný odstup jsme si ale drželi po celý zbytek zápasu a drama nakonec nepřipustili. Nicméně k odvetě už budeme cestovat s odpovídajícícm respektem, loňské výsledky 175:42 doma a 47:108 venku už čekat nemůžeme

Do zápasu s Kladnem jsme vstupovali se značně prořídlou sestavou, početnější a fyzicky víc disponované družstvo Kladna dalo tušit, že nám výhra nespadne jen tak sama od sebe do klína. Do poločasu vyrovnané utkání 40:33, v úvodu třetí čtvrtiny přišly z naší strany tři trojky v řadě a já jsem byl zralej na time out, abych trochu klidnil emoce. Tenhle náskok ve skóre už vnesl větší klid do našich řad, nicméně Kladno zápas nezabalilo. Rozhodčí hru celkem pouštěli a tak nebyla nouze o ostré zákroky z obou táborů, všichni ale nakonec přežili, konečný stav 76:67

S Kralupama jsme odehráli zápas na přípravném turnaji na začátku září, který byl celkem jasně v naší režii (70:25) a tak jsem
podobný průběh očekával i v ligovém střetnutí. O výhru jsme se bát nemuseli, ale měl jsem pocit že Kralupy se za ten měsíc
posunuli o nějaký kus dopředu (nebudu uvažovat variantu, že jsme se za ten měsíc posunuli o kus dozadu my). Konečný výsledek 89:53.

Roli papírového favorita jsme splnili i při zápase proti Ústí nad Labem. Celoplošným presinkem a z nich pramenících jednoduchých košů jsme si do poločasu vytvořili 25 bodový náskok, ve druhé půlce už jsme se snažili spíš šetřit síly na neděli.
DBAK - Ústí nad Labem 75:33

Zápas proti vedoucímu týmu tabulky Litoměřicím jsme museli odehrát v hale Lokomotivy pro 10 tisíc lidí což mělo (mimo dalších
x důvodů, na které se mi zatím nepodařilo během osmiletého trénerského působení v klubu přijít) zřejmě větší vliv na naší hru.
než jsem čekal. Hrál se pomalý basket, v obraně chybělo větší nasazení a důraz, zbytečné chyby v útočné fázi, nicméně soupeř na tom byl podobně a tak bylo celý zápas vyrovnané skóre. Postupem času se na naší straně přidala mnohem větší bojovnost v
obraně, ale nějak se nám tohle zlepšení nepodařilo přetavit i do kolonky vstřelených bodů. Do koncovky vstupoval s mírným
náskokem soupeř, reálná šance na obrat nebo aspoň dotáhnout zápas do prodloužení byla, ale tentokrát jsme vyšli naprázdno.
DBAK - Litoměřice 47:51

Za týden nás čekají klíčové zápasy proti Mostu, po kterých už bude víceméně jasné v jaké společnosti strávíme druhou polovinu soutěže.

Aby se U19 necítili zanedbávané tak přidávám dojmy z první půlky sezóny. Pravopis jsem nekontroloval :)