I přes první prohry, se otevřela brána play-off

17.12.2017 23:08

Lokomotiva Karlovy Vary - DBaK 59:52 (7:10, 26:21, 38:43)

Začátek byl až nečekaně hladký. brzké vedení 10:0 po čtyřech minutách a celkem solidní hra. pak však přišel střelecký výpadek a soupeř se dotáhnul. Přeci jenom se projevovala výšková převaha a přesto, že jsme si docela s těmito hráčkami pomáhali, tak tyto nakonec rozhodly zápas. Ještě ve třetí čtvrtině jsme se nadechli k obratu a vedli o 5 bodů, ale individuálními chybami a přílišnou zbrklostí pramenící z malé sebedůvěry jsme soupeři víceméně vítězství darovali jako na zlatém podnose. Už bychom mohli tyto závěry lépe zvládat, hlavně mladší hráčky na kterých to bude příští rok stát. Sice minutové vytížení některých hráček nebylo zrovna ideální, ale je třeba si ty minuty taky zasloužit výkony na hřišti. Poklona všem hráčkám za bojovnost proti soupeři, který byl posílen o extraligové hráčky Sparty. Statistiky zde.

Sokol Kladno - DBaK 63:62 (10:21, 22:40, 40:50)

I tentokrát výborný začátek, až zcela nečekaně jednoduše jsme se distávali do zakončení a zároveň jsme měli opravdu dobrou střeleckou mušku. Takže v poločase +18. Bylo jasné, že časem začnou docházet síly, soupeř neustále rotoval 12 hráček a to se musí někde projevit. Začali jsme trochu zmatkovat, zbytečně jsme pospíchali se zakončením, ale i přesto po třetí čtvrtině to bylo o deset. Soupeř neustále vyvíjel tlak na míč a mi jsme vyráběli dost chyb. Bohužel jsme zažili déja vu jako před několika sezónami ve stejné hale. Závěrečná dlouhá trojka znamenala prohru o jeden bod. I takovéto výsledky patří ke sportu. každá vítězná série jednou skončí. není třeba věšet hlavu, ale poučit se z těchto zápasů a sami na sobě zapracovat tam kde máme největší slabiny. Některé z Vás by měli zapracovat i na kondici, aby vydržely větší zátěž při zápasech kdy je nás méně. Kladdem byl výornáá střelba z delší vzdálenosti, záporem některé zbytečné chyby spíše díky zbrklosti a malé psychické odolnosti. Jelikož nám pomohli i další soupeři a mi jsme měli nahráno z předchozích zápasů, tak se letos podíváme do play-off o baráž o extraligu. Alespoň uvidíme i jiné soupeře z ostatních částí republiky. Statistiky zde.