Hodnocení vánočního turnaje

09.01.2017 21:38

27. 12. - 29. 12. jsme se zúčastnili mezinárodního vánočního turnaje v Plzni. Náš tým byl tvořen dívkami ročníků 2006, 2007 a 2008. Některé z nich tento rok teprve s basketbalem začínají a pro většinu dívek to tak byl první start na větším turnaji. Postupně jsme nastoupili proti týmům: Rokycany, Klatovy, Sokolov, Karlovy Vary a Loko Plzeň. Nejblíže k vítězství jsme měli v utkání s Karlovými Vary. Bohužel se nám nedařilo využít jasných šancí a prohráli jsme 18:12. V boji o sedmé místo proti Loko Plzeň nám odjely na hory dvě opory týmu - Elenka a Klárka. Kluci proti nám předvedli výbornou kolektivní hru, my jsme opět nedávali vyložené šance, někdy jsme zaspali i v obraně a i přes viditelnou bojovnost celého našeho týmu jsme nakonec prohráli o 20 bodů.

Průběh turnaje nám ukázal, že je potřeba na spoustě věcí zapracovat a že se dá ještě v mnoha ohledech zlepšit. Ale přestože se nám nepodařilo ani jednou vyhrát, bojovnost, nasazení ani chuť po balonu nechyběli. Naším cílem bylo nasbírat první zkušenosti, užít si atmosféru velkého turnaje, stmelit kolektiv a probudit v holkách chuť bojovat v týmu a hlavně se basketbalem bavit. A to se nám jistě podařilo i při doprovodných aktivitách jako byl bowling, bazén, společné cestování hromadnou dopravou či fandění starším hráčkám DBaKu. Doufám, že to holky povzbudí k odpovědné účasti na trénincích, zlepšování se a snad za rok už bude i nějaká ta výhra!

Novinky

Instagram našeho klubu

01.10.2023 21:06

Sledujte nás na Instagramu. Vždy aktuální informace naleznete jak v příspěvcích tak na stories.

 

Odkaz zde: www.instagram.com/dbak.basketbalovyklub/

Facebookové stránky

27.10.2016 21:04

I na facebook jsme velmi aktivní. Sledujte naše příspěvky i události a přidejte se k našim fanouškům.

 

Odkaz naleznete zde: www.facebook.com/dbak.basketbalovyklub