Důležité zápasy s Litoměřicemi a Kralupy ve vyrovnané skupině

06.11.2016 09:31

DBaK - Litoměřice 79 : 60

V tomto důležitém zápase jsme se s houževnatým soupeřem přetahovali o vedení téměř do poloviny utkání. Těsně před koncem druhé čtvrtiny jsme si vybudovali malý náskok a koš s klaksonem nám ještě víc pomohl. Po vybuzení týmu o přestávce k lepší a agresivnější obraně jsme víceméně rozhodli zápas v první polovině 3.čtvtiny (13:2) a pokračovali jsme stejně i na začátku poslední části kdy za prvních 5 minut bylo skóre 12:4. Byli jsme pevnější v obraně, v ůtoku jsme si jako již tradičně pomohli střelbou z dlouhé vzdálenosti a zlepšil se i útočný doskok. V druhém poločase jsem měl opravdu dobrý dojem z výkonu a přístupu všech hráček. I pokud se zrovna nedařilo zakončení z nájezdů, zabrali jsme v obraně a dokázali ubránit. Škoda jen několika košů soupeře v konci utkání kdy už upadalo soustředění, ale i přesto velká pochvala všem i rodičům za podporu a dopravu. Na závěr jako vždy statistiky ze zápasu jsou zde.

DBaK - BK Kralupy junior  101 : 28

V tomto utkání jsme potvrdili roli favorita a poměrně jednoznačně vyhráli. A odvíjelo se to od samotného začátku utkání, které bylo z naší strany hodně aktivní, dostávali jsme soupeře pod tlak a poměrně jednoduše skórovali. V obraně jsme nepatrně polevili ve druhé čtvrtině, kdy jsme nechaly soupeřovy podkošové hráčky jednoduše skórovat. I po změně stran jsme neubírali na agresivitě a hodně získaných míčů na soupeřově polovině znamenalo spoustu dalších košů. Hodně jsme si nacvičili i rychlý protiútok a hru 2 na 1 a 3 na 2. Pozitivem je i to, že skórovali všechny hráčky. Opět jsme se mohli opřít i o střelbu z větší vzdálenosti. Celkově to byl povedený zápas, kde jsme si mohli hodně věcí vyzkoušet a poměrně dost si i zastřílet. Statistiky ze zápasu jsou ke shlédnutí zde.